#Trashtag – sprzątanie wałów

#Trashtag to inicjatywa, w której ludzie z własnej inicjatywy sprzątają mocno zaśmiecone miejsca. Dokumentują przy tym swoją pracę zdjęciami sytuacji przed i po sprzątaniu. W Maratonie postanowiliśmy podnieść rękawicę i ruszyć nad Odrę. Tak zaczęło się sprzątanie wałów Kochanowskiego we Wrocławiu!

Przygotowania

W trakcie naszego miesiąca poświęconego konsumpcjonizmowi zorganizowaliśmy wydarzenie z myślą o jego bardzo wyraźnie widocznych skutkach. Postanowiliśmy posprzątać wrocławskie Wały Kochanowskiego nad Odrą. W przedsięwzięciu wspomógł nas Ekosystem, który zaopatrzył nas w niezbędny sprzęt – worki oraz rękawiczki. W tym miejscu serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji naszej inicjatywy!

Sprzątanie wałów czas zacząć!

„Starajmy się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliśmy” – te cenne słowa gen. Roberta Baden-Powella idealnie wpasowują się w wydarzenia takie jak prospołeczne sprzątanie nadodrzańskich wałów, a także w główną misję naszego stowarzyszenia.
W duchu recyklingu i segregacji śmieci ruszyliśmy na wały, aby sprzątać to, czego inni po sobie nie posprzątali. Papierki, kartony, kapsle, worki, paczki po papierosach, grille, butelki i inne nierzadko zaskakujące śmieci, wypełniały nasze kolorowe worki.
Tego typu wydarzenia poza oczywistymi skutkami dla środowiska są również zaskakująco dobrą zabawą i integracją. Bardzo ucieszyła nas obecność i wsparcie przyjaciół naszego stowarzyszenia. Wspólne półtorej godziny pracy, a w efekcie powstała piękna kolekcja worków!

Poniżej macie okazję zobaczyć kilka zdjęć z naszego wydarzenia uchwyconych w obiektywie Mikołaja Kłossowicza.

Co dalej?

Wraz z powrotem do rzeczywistości, jako Maraton Pomysłów Społecznych, nie poprzestajemy na jednorazowej akcji. O kolejnych dowiecie się, śledząc naszego Facebooka!

Ogarnijmy To Razem

Jesteśmy organizacją nonprofit i wierzymy, że oddolne działania mają znaczenie. Pomóż nam w naszej misji!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O autorze:

Krzesimir Rabajczyk

Muzyczna dusza w szklanym biurowcu. Pracuje myśląc o spacerze, spaceruje myśląc o górach, wędruje myśląc o schronisku.

www

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This