Work-life balance

Ile nadgodzin zrobiłeś w tym tygodniu? 

Work life balance, czyli poszukiwanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Czy to tylko wyświechtany frazes, czy faktycznie mamy problem ze znalezieniem złotego środka? 

Z badań Eurostatu z 2014 roku wynika, że jesteśmy jednym z trzech najbardziej zapracowanych narodów Europy. W ciągu tygodnia spędzaliśmy w pracy 40,7 h, czyli 3,5 h dłużej niż średnia unijna. 

Aby jednak trochę złagodzić tę wizję, trzeba przyznać, że weekendy są dla nas czasem odpoczynku. Wg badań z zeszłego roku Polacy pracują w weekendy mniej niż przeciętni mieszkańcy UE. Do pracy w soboty uczęszczało przeciętnie 14,6% osób, a w niedziele 7,6%, podczas gdy w UE było to odpowiednio 26,8% i 14,6%.

Zwłaszcza w weekendy polecamy odłączyć się od spraw zawodowych i spędzić trochę czasu ze swoimi bliskimi. Może warto wybrać się na spotkanie ze znajomymi lub nabyć trochę wprawy w jakiejś dziedzinie sportu?
A może połączyć jedno i drugie? 
Lepsze samopoczucie, zdrowie i satysfakcja z życia gwarantowana! 

Jeśli chcesz sprawdzić jak wygląda twój work life balance ❓
Wypełnij test

Źródła:
Przegląd wskaźników work-life balance

Ogarnijmy To Razem

Jesteśmy organizacją nonprofit i wierzymy, że oddolne działania mają znaczenie. Pomóż nam w naszej misji!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O autorze:

Kamila Grela

To ona mówi Krzysztofowi "Stój. Zaczekaj. Pomyśl!". Ładniejsza połowa założycieli Gabinetu Niezależnych Działań Artystycznych gdzie daje upust swoim pasjom. Śpiewa, robi zdjęcia, grafiki i z pasją śledzi trendy w social media. Nie tak dawno skończyła roczny projekt fotograficzny - 365 simple portraits, który możecie znaleźć na jej Instagramie.

www

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This